Ranní komentář k 10.10.2018

10.10.2018 9:00:57

Úterní obchodní seance přinesla pro americké trhy opět další pokles, ačkoliv se nejednalo o takový propad, jak předchozí seance. Index Dow Jones Industrial Average během dne odepsal dvě desetiny procenta. Také široký index S&P 500 poklesl o -0,14 % a uzavřel na 2 880 bodech. Včerejší den se konečně začalo dařit technologickému sektoru a na něj navázanému indexu Nasdaq Composite, který zakončil seanci na zelené nule na hodnotě 7 738. Index volatility VIX opět posílil o 1,5 % na 15,95.

Sektorově se nejvíce dařilo energiím +1,0 %, utilitám +0,4 %, nemovitostem +0,4 % a již zmíněným technologiím +0,36 %. Naopak výrazně ztrácely suroviny -3,4 % a průmysl -1,5 %.  

 

Evropské trhy se ze situace oklepaly rychleji a včera uzavřely v zelených číslech. Největší pohyb zaznamenal italský FTSE MIB +1,1 %. O necelou desetinu procenta posílil britský index FTSE 100. Euro Stoxx 600 přidal dvě desetiny a německý DAX zpevnil o čtvrt procenta a uzavřel na 11 977 bodech. Premarket je dnes na zelené nule.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Google

  • Ve stínu úniku dat uživatelů soc. sítě včera Google představil nový smartphone

  • Pixel 3 má vedle svých technických parametrů přinést uživatelům ještě větší míru propojení se službami Google

  • Podíl Googlu na trhu smartphonů dosáhl vrcholu na konci loňského roku, kdy společnosti patřilo 0,53 % trhu (dnes 0,14 %)

 

Nio

  • Čínské automobilce se IPO velice vydařilo

  • Během včerejška přišla zpráva, že investiční společnost Baillie Gifford vlastní více jak 85 milionů akcií automobilky

  • Během včerejšího obchodování posílily akcie Nio na americké burze o 22 % a v aftermarketu dalších +9 %

 

Vážení klienti,

dovolujeme si Vás upozornit, že dne 5.7. Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje bude firma uzavřena. Pokud budete chtít zadat pokyn, prosím kontaktujte svého makléře s předstihem.

Přejeme za společnost Cyrrus příjemný prodloužený víkend.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.