Ranní komentář k 1.6.2018

01.06.2018 9:19:28

Čtvrteční obchodní seance se nesla ve znamení ztrát napříč trhy. Americké akcie reagovaly na poklesy v Evropě a nejvýraznější propad zaznamenal index Dow Jones se ztrátou 1 %. Široký index S&P 500 odepsal téměř sedm desetin procent a uzavřel na hodnotě 2 705 bodů. Technologický index Nasdaq 100 uzavřel na hodnotě 6 967 s mírnou ztrátou 0,12 %. Index volatility VIX naopak posílil o 3,3 %.

Největší pohyby za včerejší den jsme mohli sledovat u sektoru spotřebního zboží, u financí a průmyslu (všechny zmiňované sektory klesly o více jak 1 %). Nejvýraznější poklesy pak zaznamenaly akcie společnosti Micron, které odepsaly téměř 8 %. Nedařilo se i akciím Deutsche Bank (-4,3 %). Mezi úspěšné společnosti včerejšího dne můžeme zařadit General Motor, která připsala 13 % a společnost Alphabet se ziskem 2 %.

 

Mezi hlavní zprávy, které měly vliv na pohyby na trzích, můžeme zmínit potvrzení platnosti a výše cel od amerického ministra obchodu na ocel (25 %) a hliník (10 %) na dovoz z EU, Kanady a Mexika. Jednotlivé země postupně oznamují, jaká se chystají opatření. Kanada uvedla, že zavede cla na americký dovoz v celkové hodnotě 12,8 mld. USD. Mexiko naopak zavede cla na potravinářské a průmyslové výrobky, což mělo za následek pokles akcií potravinářských společností (Kraft Heinz -2,31 %, Mondelēz International -1,03 %). Donald Trump se také snaží vytlačit německé automobilky, které kontrolují 90 % trhu prémiových značek.

 

Evropské výsledky během včerejšího dne v červených číslech. Německý index DAX odepsal téměř půl druhého procenta a uzavřel na 12 604 bodů. Dnes se očekává mírný růst 0,2 %.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Deutsche Bank AG

  • Společnost Barclays včera stanovila cílovou cenu na 8 EUR, hluboko pod aktuálním kurzem
  • Stejnou hodnotu dnes stanovila i společnost Société Générale  
  • Akcie letos zaznamenaly ztráty 42 %  

Apple Inc.

  • Společnost hlásí rostoucí trend odběratelů jejich služeb
  • Předpokládá se, že do roku 2020 bude mít základnu 90 miliónů zákazníků s příjmy ve výši 6,7 mld. UDS

The Goodyear Tire & Rubber Company

  • firma oznámila plán testovat „inteligentní“ pneumatiky pro elektromobily a samořízené vozy ve spolupráci s University of Michigan
  • pneumatiky jsou vybaveny senzory, které umožňují kontrolu přilnutí k vozovce a spojení s vozem
  • díky nim by inteligentní pneumatiky měly zajistit vyšší bezpečnost i komfort jízdy

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.