Ranní komentář k 1.3.2018

01.03.2018 9:54:02

Index S&P 500 včera poklesl o 1,1 % na 2 714 bodů, trh tak vykázal za únor nejhorší měsíční propad od ledna 2016. Naopak dařilo se americkému dolaru, který vůči euru posílil na hladinu 1,22 EUR/USD. Výnos desetiletého amerického státního dluhopisu do splatnosti zůstává mírně pod 2,9 %.

Kartel OPEC v únoru plnil dohodu o zmrazení těžby nad očekávání, těžba byla nejnižší za 10 měsíců. Podle předpovědi vzroste americká produkce v únoru na rekordní úroveň. To vyvolává obavy, že producenti ropy z břidlic mohou vykolejit strategii OPEC s cílem snížení produkce. Generální tajemník OPEC Mohammad Barkindo uvedl, že se v pondělí v Houstonu setká s americkými předními břidlicovými těžaři. Půjde tak už o druhé setkání s některými z největších konkurentů kartelové dohody.

Z dnešních makrodat budou investoři ve Spojených státech sledovat údaje o změně osobních příjmů a výdajů, žádosti o podporu v nezaměstnanosti či index nákupních manažerů v průmyslu.

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

General Electric

  • Americkému konglomerátu se nadále nedaří, poklesový trend trvá již 12 měsíců
  • Generální ředitel John Flannery, který v polovině roku 2017 převzal řízení, výrazně snižuje náklady
  • Snaží se tak vytáhnout GE z jednoho z nejhorších poklesů v jeho 126leté historii
  • Titul včera odepsal 2,7 % na 14,11 USD
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.