Ranní komentář k 1. 3. 2017

01.03.2017 9:36:33

Očekávaný projev Donalda Trumpa před Kongresem konkrétní detaily ani časový harmonogram týkající se plánovaného zvýšení výdajů na obranu a modernizaci infrastruktury a navrhované daňové reformy nepřinesl. Přestože se americký prezident ve svém proslovu dotknul všech témat, informace byly pouze povrchní. Trump ve srovnání s minulostí rovněž zvolil mnohem více umírněný tón.

Pozornost investorů se tak čím dál více přesouvá na blížící se zasedání Fed. Během včerejška promluvili dva američtí centrální bankéři – William Dudley a John Williams. Podle Dudleyho zámořská makrodata naznačují ekonomický vývoj nad trendem, úrokové sazby by tak mohly vzrůst v brzké budoucnosti. V obdobném duchu se vyjádřil rovněž Williams, podle něhož by se na březnovém zasedání měla vést vážná diskuze o utažení měnové politiky. Na zvýšení pravděpodobnosti monetární restrikce již v tomto měsíci reagoval příznivě zejména americký dolar, který posiloval vůči ostatním významným světovým měnám.

 

V rámci dnešního makrokalendáře nás čeká na data poměrně bohatá obchodní seance. V Evropě budou publikovány například konkrétní čísla týkající se německého indexu PMI či změny počtu nezaměstnaných. Odpoledne pak bude v zámoří uveřejněn vývoj osobních příjmů a výdajů, indexy PMI a ISM, výdaje na výstavbu, či únorové prodeje vozů v USA.

 

ASIE

 

Čína

  • Čínský index PMI v průmyslu za únor investory příjemně překvapil, když dosáhl výše 51,6 bodů oproti predikovaným 51,2 bodů
  • Pozitivní makrodata naznačují, že ekonomická expanze pokračuje

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

 

Bayer

  • Německá společnost Bayer přistoupila k prodeji podílu ve firmě Covestro za 1,5 mld. USD
  • Získané peníze budou použity na umoření dluhu
  • Titul v reakci na tyto informace krátce po otevření evropských burz přidává 1,5 % na 105,4 EUR

 

Rheinmetall

  • Německý strojírenský koncern Rheinmetall má za sebou příznivý rok 2016
  • V jeho závěru se dařilo zejména automobilové divizi
  • Titul reaguje bezmála 3,3% růstem na 74,5 EUR
Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.