Ranní komentář k 1.3.2016

01.03.2016 8:46:31

Včerejší obchodní seance se nesla ve smíšeném duchu, zatímco EUROSTOXX 50 posílil o 0,6 % na 2 946 bodů, reprezentant zámořského trhu index S&P 500 neudržel počáteční zisky a uzavřel za 0,8% poklesu na 1932 bodech. Čínský trh reportoval důležitá makrodata z tamní ekonomiky, index nákupních manažerů (PMI) v průmyslu poklesl na 49 bodů, oproti odhadovaným 49,4 bodům, jedná se tak o nejnižší úroveň za posledních 7 let.

Opět tak roste tlak na čínskou vládu a centrální banku, investoři by rádi viděli další opatření na podporu ekonomiky. Už včera místní centrální banka snížila úrokové sazby pro komerční banky, což by mělo podpořit poptávku po úvěrech. V sobotu se na tradičním ročním zasedání sejde čínský parlament, politici budou diskutovat plány na rok 2016 a na příští pětileté období. Významní poskytovatelé investičních služeb jako Franklin Templeton a UBS jsou optimističtí ohledně vývoje čínských akcií, v krátkodobém horizontu očekávají růstovou rally z důvodu přeprodanosti tamního trhu.

Do dnešního obchodování mohou promluvit očekávaná významná makrodata, konkrétně report německého PMI v průmyslu v 9:55 či ukazatel ekonomické síly Spojených států ISM v průmyslu vyhlášený v 16:00.

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Deutsche Boerse

  • Intercontinental Exchange (majitel NYSE) zvažuje nabídku na koupi London Stock Exchange, podobně se vyjádřila i Chicago Mercantile Exchange
  • Před několika dny podala nabídku i samotná Deutsche Boerse
  • Případná fúze s LSE by vytvořila největší evropskou burzu
  • Akcie Deutsche Boerse dnes za velkého objemu obchodování připisují 2,2 % na 77,8 EUR

KOMODITY

Ropa

  • Ceny černého zlata byly v průběhu včerejšího dne podporovány snížením úrokových sazeb pro komerční banky v Číně
  • Objevila se zpráva o zdvojnásobení íránských exportů do Jižní Koreje
  • Aktuálně ropa Brent přidává 0,8 %, obchoduje se na úrovních 36,9 USD za barel

Kompletní komentář ke stažení naleznete ZDE ZDE (499,48 KB)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.