Ranní komentář k 1.12.2017

01.12.2017 9:25:47

Zámořské akciové trhy opět překonaly historická maxima a zaznamenaly včera silné růsty. Index DJIA poprvé v historii překonal zpevněním o 1,4 % úroveň 24 000 bodů, zatímco široký S&P 500 připsal 0,8 % na 2 648 bodů. Ukazatel implikované volatility VIX se nachází na 11,3 bodech, v posledních 2 měsících zaznamenal nárůst, avšak jeho úroveň je stále z historického pohledu velmi nízká. Důvodem je optimismus investorů a absence očekávání prudkých pohybů v příštích týdnech.

Zástupci kartelu OPEC se včera ve Vídni podle očekávání dohodli, že prodlouží omezení těžby ropy o 9 měsíců (tedy do konce příštího roku). K dohodě se připojila i skupina zemí mimo ropný kartel, do které patří například Rusko. Cena ropy reagovala na prodloužení dohody smíšeně, neboť se jedná o očekávaný scénář. Severomořský Brent se obchoduje aktuálně za 63 USD/barel.

Dnes ráno byl představen předběžný odhad růstu HDP ČR za třetí čtvrtletí. Tuzemská ekonomika zrychlila meziročně o 5 %, což je plně v souladu s očekáváním konsensu analytiků. Koruna na zprávu nereaguje a drží se na hladině 25,53 EUR/CZK. Z dalších dnes reportovaných makrodat budou investoři sledovat statistiky indexu PMI v průmyslu pro Německo, Spojené státy i eurozónu. Německý DAX dnes otevírá kosmetickým růstem o 0,1 % na 13 040 bodech.

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Volkswagen

  • Firma očekává, že se letos prodá rekordních 6 milionů vozů značky Volkswagen
  • Došlo by tak k mírnému překonání loňského rekordu
  • Ačkoliv se Volkswagen stále potýká s dopady aféry Dieselgate, popularita značky u motoristů dlouhodobě neutrpěla
  • Provozní marže značky by měla v roce 2020 dosáhnout 4 až 5 %
  • Podle očekávání růst zisku bude tažen především vyšším poměrem vozů typu SUV na celkových prodejích
  • Preferenční akcie již překonala úrovně před vypuknutím emisního skandálu a obchoduje se aktuálně za 177 EUR
STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.