Raní komentář k 7.11.2018


07.11.2018 9:03:12

Úterní obchodní seance nesla v duchu očekávaní voleb do Kongresu ve Spojených státech, což znamená, že trh více méně vyčkával na výsledky. Díky příznivým výsledkům investoři napomohli akciím uzavřít v zelených číslech. Index Dow Jones Industrial Average připsal necelých sedm desetin procenta. Široký index S&P 500 zpevnil během seance o +0,6 % a uzavřel na 2 755 bodech. Také technologický index Nasdaq Composite posílil o šest desetin procent a uzavřel na 7 375 bodech. Index volatility VIX jen mírně klesl na 19,9.

V indexu S&P 500 uzavřely všechny sektory v zelených číslech. Nejvíce připisoval sektor surovin +1,5 % a průmysl +1,1 %. Americké volby dopadly dle očekávání. Republikáni udržely většinu v Senátu naopak ve Sněmovně reprezentantů poprvé po osmi letech získají většinu demokraté. Americké futures tak reagují pozitivně.

 

Evropské trhy naopak uzavřely v červených číslech díky neuspokojivým výsledkům společností a investoři s napětím očekávali, jak se američtí voliči rozhodnou ve volbách. Největší nervozita byla patrná na britském indexu FTSE 100, který oslabil o 9 desetin procenta. Stoxx Europe poklesl o -0,3 % a německý DAX uzavřel na 11 484 bodech se ztrátou pouhé jedné desetiny. Dnes je premarket čtyři desetiny v zelených číslech.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.