Pozitivní sentiment na trzích pokračuje

07.06.2016 15:43:07

Investoři na akciových trzích nadále vzhlíží k zasedání zámořské centrální banky Fed, které je naplánováno na úterý a středu příštího týdne. Během včerejšího proslovu předsedkyně Rady guvernérů Yellenová naznačila, že ke zvýšení sazeb v červnu ani v červenci s největší pravděpodobností nedojde. Guvernérka hovořila o nečekaně špatném pátečním reportu z trhu práce, kdy došlo k vytvoření nejnižšího počtu nových pracovních míst za posledních šest let. Vyjádřila však přesvědčení, že pozitivní vlivy by měly v následujících měsících převážit nad těmi negativními. K růstu sazeb dojde ve chvíli, kdy se hospodářská situace Spojených států zlepší natolik, že ekonomika utažení monetární politiky bez většího zakolísání překoná.

Dnešní evropská obchodní seance probíhala za býčího sentimentu. Přispěla k tomu solidní zveřejněná makrodata průmyslové produkce v Německu. HDP eurozóny svým meziročním růstem o 1,7 % taktéž mírně pozitivně překvapilo. V závěru obchodování německý index DAX přidává 1,7 % na 10.290 bodů. V zelených číslech se pohybují i zámořské indexy, konkrétně index S&P 500 přidává 0,3 % na 2.116 bodů a je tak na dostřel maxim dosažených v květnu minulého roku.

Podporu akciím přináší rostoucí ceny černého zlata, které se dostaly na nejvyšší hodnoty letošního roku. Zatímco severomořský Brent přidává 1 % na 51 USD/barel, americká lehká ropa WTI se pohybuje za 0,7% růstu na úrovni 50 USD/barel.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.