Pokračujeme v pondělních růstech

21.04.2015 15:24:20

Včerejší obchodování v USA bylo zakončeno v kladných hodnotách (S&P 500 +0,92 %; Nasdaq +1,51 %; Dow Jones +1,17 %) a takřka se tedy vymazaly páteční ztráty. Došlo k růstu zejména technologií, utilit a průmyslu. Dnes se americké trhy pohybují kolem zelené nuly s výjimkou technologického Nasdaq, kde je aktuálně nárůst přes půl procenta. Americká výsledková sezóna se zatím vyvíjí pozitivně a daří se často překonávat tržní odhady. V dalších dnech budou reportovat výsledky například Coca-Cola, McDonald‘s, Facebook či Boeing.

Německý DAX dnes atakoval hranici 12.100 bodů, ale velmi brzy ochladl a vrátil se opět k hranici 12.000 bodů. Počáteční optimismus sráží stále nevyjasněná situace kolem Řecka, které se snaží sehnat peníze na splátky svého dluhu už i od jednotlivých regionů a státních firem. V polovině května by mělo Řecko splatit 770 mld. EUR Mezinárodnímu měnovému fondu. Jak se k tomuto závazku Řecko postaví, budou trhy bedlivě sledovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.