Poklidný začátek týdne

07.09.2015 15:14:10

Po čtyřech dnech volna se dnes opět rozběhla čínská burza, která v uplynulých týdnech svým vývojem silně ovlivňovala dění na burzách v USA i v Evropě. Tamní centrální banka sice pokračuje v dalších stabilizačních opatřeních, nicméně na důvěře investorů se to zatím ne zcela projevuje a například index burzy v Šanghaji dnes odepsal další 2,5 %.

V Německu však díky lepším datům z průmyslové produkce, kde silná domácí poptávka a vývoz do zemí EZ převyšuje negativní vliv Číny, vládne mírný optimismus a DAX se již od rána pohybuje v zelených číslech okolo hodnoty 10.100 bodů (+0,6 %). Největšího růstu v rámci indexu DAX dnes dosahují akcie K&S (+4,9 %) a také Bayer (+1,6 %). V USA dnes probíhá Labour Day (Svátek práce) a tamní trhy tak zůstanou zavřené. Nečekají se ani žádná další významná makrodata a tedy zbytek dnešního obchodovaní zřejmě bude probíhat i nadále v klidu a bez významnějších výkyvů.

I když je situace na trzích nadále napjatá a čínská rizika nejsou zcela zažehnána, tak je zřejmě jen otázkou času, kdy probíhající pozitivní makrodata (zejména z Evropy) a reálné výsledky hospodaření firem vrátí trhy opět do růstového trendu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.