Poklidný start týdne

04.04.2016 15:12:25

Tento obchodní týden otevřela Asie velmi poklidnou seancí. Hlavním důvodem relativního klidu je, že vzhledem ke státnímu svátku mají finanční trhy v Číně, Hong Kongu a Tchaj-wanu zavřeno. Podobně klidně se obchoduje i na evropských trzích, kde německý index DAX připisuje 0,56 % na 9.850 bodů a je tak nadále pod psychologickou hranicí deseti tisíc bodů. Velmi dobře se daří akciovým trhům v USA, kde se indexy S&P 500 a DJIA pohybují na svých letošních maximech.

Rád bych zmínil zvýšení investičního doporučení Société Générale na nákup akcií RWE oproti dřívějšímu vybízení k pouhému držení tohoto titulu. Akcie RWE dnes díky tomu přidávají 3,17 % na 11,7 EUR. Upozornil bych také na růst akcií firmy Sanofi o 8 % po ohlášení prodeje firemního podílu v japonské farmaceutické společnosti Nichi-lko Pharma.

Cena ropy WTI v pátek propadla o 4 % na 36,68 USD a cena ropy Brent klesla o 2,3 % na 38,64 USD. Dnes se ropa pohybuje kolem těchto pátečních zavíracích hodnot. Dle mého názoru bude pro ropu důležité setkání představitelů zemí podporujících omezení těžby ropy, které se uskuteční 17. dubna 2016. Vzhledem ke zprávám, že produkce ropy v Rusku vzrostla na nová třicetiletá maxima a prohlášení íránského ministra pro ropu, kde opět odmítl omezit produkci, bude dohoda velmi složitá. Zasedání tak vnímám pro tuto komoditu jako velmi rizikovou událost. 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.