Poklidné páteční obchodování

22.05.2015 14:47:00

Akciový index DAX otevíral páteční obchodování na hodnotě 11.881 bodů. Poté se postupně dostal na své denní minimum 11.792 bodů, kterého bylo dosaženo před 14h. V průběhu odpoledne se indexu podařilo umazat část svých dosavadních denních ztrát.  Za poslední tři dny je na trzích možné pozorovat obecně nižší volatilitu. Tu dnes podpořila i absence významnější kurzotvorné zprávy.

Z korporátních událostí stojí za zmínku růst akcií společnosti Vodafone, které během posledních třech dnů vzrostly o více než 11 %. Titul se aktuálně obchoduje o 4,25 % výše oproti včerejší závěrečné hodnotě, a to za 252,8 GBP. Dále posilují i akcie společnosti Time Warner Cable, které od dnešního otevření amerického trhu vzrostly už o 3 %. Spekuluje se totiž, že by firmu mohla převzít společnost Altice či Charter Communications.

Dnes začala v Portugalsku konference pořádaná ECB. V Draghiho úvodním proslovu zazněla výzva, aby se dál prováděly strukturální reformy, které se mají týkat fiskální politiky. Zasedání se zúčastní i bankéři z BOJ a Fedu. Včerejší jednání v Rize ohledně řecké dluhové krize skončilo včera v pozdních hodinách, a to neúspěchem. Podle německé kancléřky Merkelové bylo jednání konstruktivní a přátelské, ale stále zůstává mnoho důležitých témat nedořešených. 

Zámořské akciové indexy začaly obchodování na červené nule. Růst spotřebitelské inflace v USA podporuje myšlenku rychlejšího zvyšování úrokových sazeb, čímž by dolar začal výrazně posilovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.