Poklidná středeční obchodní seance

20.05.2015 15:05:10

Německý index DAX dnes otevřel na hodnotě 11.853 bodů a v dopoledních hodinách se pohyboval mírně v záporu (-0,4 %). Po otevření US trhů index část těchto zpráv umazal na pouhé -0,1 %.  Po včerejších nárůstech nejvíce odepisoval Bayer, K+S a BMW, konkrétně kolem  0,9 %. Naopak po zvýšeném investičním doporučení od Citi přidávají akcie E.ON a to až 1,5%.

Na půdě ECB se dnes bude diskutovat pomoc Řecku, konkrétně by se mělo jednat o případných změnách dodávání likvidity (ELA) tamnímu bankovnímu sektoru. Ovšem, co se týče Řecka, tak důležitějším dnem bude zítřek, kdy má tamní premiér Tsipras představit plán restrukturalizace dluhu. Počítá se o navázání splátek na ekonomický růst země.

Vzhledem k absenci makrodat či jiných kurzotvorných zpráv otevřely US trhy v podstatě na stejné úrovni, na které v úterý zavíraly. Aktuálně se index S&P 500 pohybuje okolo 0,1 % v záporu. Ve 20:00 vyjde zápis z dubnového zasedání Fed. Zejména se budou hledat jakékoliv náznaky toho, kdy by mohlo dojít ke zvýšení úrokových sazeb. Tržní očekávání je spíše září či pozdější termín v tomto roce.

Ropa WTI i Brent dnes po včerejším poklesu obchodují v kladných číslech, kdy Brent se obchoduje +1,3 % na hodnotě 64,9 USD za barel a lehká americká ropa WTI roste o 1,2 % na hodnotu 58,7 USD za barel.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.