Poklesy čínských akcií a ropa na minimech

18.08.2015 14:47:39

Evropské akciové trhy jsou ovlivněny výrazným propadem čínských akciových trhů z noci na dnešek. Nejvíce se tato negativní nálada podepisuje na těžebním a automobilovém sektoru. Německý index DAX 30 dnes otevřel těsně pod hranicí 11.000 bodů a nadále pokračuje nízkou volatilitou v řádu desetin procenta do mínusu. Největším tahounem je dnes společnost Merck&Co (89 EUR; +2 %) naopak nevětší ztráty zatím zaznamenala akcie společnosti RWE (15,9 EUR; -3 %).

Stabilizace čínské měny a nejhorší údaj o průmyslové aktivitě v oblasti New Yorku od roku 2009 včera paradoxně pomohly americkým akciím připsat mírné zisky. Zatím to vypadá, že nízké úrokové sazby v USA budou delší dobu a to nahrává investorům do jejich karet.

Ropa mírně oslabuje a její těžaři se tak stále více dostávají pod tlak. Cena ropy se nachází na pětiletých minimech. Významně se tato situace projevuje například na akciích společnosti Chevron, které už delší dobu kvůli nízkým cenám těžené komodity oslabují. Aktuálně se titul pohybuje kolem 83 USD, čili více než 25 % níže, oproti cenám z úvodu letošního roku.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.