Po turbulencích ze začátku roku již není ani stopy

16.03.2016 15:55:03

Na evropských trzích to v tomto týdnu vypadá, jako by se investoři řídili větou „kdo nic nedělá, ten nic nezkazí“. Německý index DAX se pohybuje již od pondělí ve velmi úzkém rozmezí 9.891 až 10.040 bodů, dnes zatím +0,57 % na 9.989 bodů.

Aktuálně se jen dvě firmy z indexu DAX obchodují při více než 2% rozdílu na ceně akcie oproti včerejšímu závěru, a to BMW a Deutsche Bank. Management společnosti BMW na dnešní tiskové konferenci zmínil predikci na letošní rok, která vyzněla pozitivně, jelikož je cíleno na rekordní objem prodaných vozů, tržeb i ziskovosti. Akcie BMW posilují o 4,45 % na 83,10 EUR. Akcie Deutsche Bank naopak odepisují 4,49 % na 17,23 EUR. Co-CEO Cryan dnes řekl, že banka letos nemusí být výrazněji zisková, přičemž je pravděpodobný pouze malý zisk či dokonce lehká ztráta. Není to žádné výrazné překvapení a negativní reakci lze přičíst tomu, že akcie banky připsaly za poslední měsíc přes 40 %. 

Zástupci společnosti ČEZ dnes oznámili, že nedojde k podání nabídky na aktiva Vattenfall v Německu, což se víceméně očekávalo. Pro ČEZ je to ale mírně pozitivní v tom slova smyslu, že odpadá jedna z významných nejistot. Titul tak dnes připsal 2 % na 400 CZK.

Za současné situace na trzích bych doporučil využívat nástroje na ochranu již dosažených zisků. Nové pozice je vhodné budovat již aktivněji a nákupy rozložit v čase. Rozumné je také investovat do diverzifikovaných produktů, jako je Cyrrus dividend index CZK.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.