Pátek ve jménu prodejů

29.05.2015 15:18:27

V závěru týdne mozky evropských investorů nadále zaměstnává palčivá finanční situace Řecka. S ubývajícím časem do první velké červnové splátky Mezinárodnímu měnovému fondu se prodlužuje stín, který snad až příliš dlouho brání trhům vracet se k růstům. Německý index DAX dnes zprvu působil krotkým dojmem a otevřel na úrovni včerejšího závěru. Ještě v první hodině obchodování však na trhu převážili prodejci, index DAX se přiblížil až k úrovni 11.500 bodů a odepsal tak více než 1 % své hodnoty. Investoři by jistě ocenili alespoň náznak směru, kterým se jednání o navýšení mezinárodní pomoci Řecku ubírají. Řekové nejprve věřili v uzavření dohody již o víkendu, dnes je dle Varoufakise novým deadlinem konec června a dle šéfky MMF Lagardeové je brzká dohoda s Řeckem „velmi nepravděpodobná“. Investoři tak v současném zmatku před víkendem raději své pozice prodávají. Během celého dne se německý index pohybuje v záporu a krátce před koncem obchodování ztrácí 1,8 %.

Americké indexy tradičně zůstávají v klidu a obchodují dnes jen v lehce červených číslech. Index S&P500 klesá o 0,26 % na hodnotu 2.115 bodů, historická maxima tak zůstávají na dohled.

V rámci korporátních zpráv stojí za zmínku další posun v situaci okolo akcií O2 CR. Dnes byla stanovena nová cena akcií O2 CR po odštěpení firmy Cetin a to na 49,4 CZK. Na těchto úrovních se začne obchodovat v pondělí.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.