Páteční obchodování se nese v pozitivním duchu

25.09.2015 15:25:50

Dnes německý index DAX otevíral v zelených číslech. Během dne připisoval 2,5 %, v 16 hodin se aktuálně pohybuje na hodnotě 9.704 bodů. Evropské indexy dnes vymazaly včerejší ztráty. Velmi tomu pomohl včerejší proslov šéfky amerického Fedu Yellenové ohledně růstu úrokových sazeb. Dalším pozitivním faktorem je popření pravdivosti článku německého webu Auto Bild, který včera z údajných podvodů s emisemi obviňoval i automobilku BMW. Emisní kauza německé automobilky VW je nadále velmi živá. Řeší se personální změny ve firmě, pokuty a dále možná budou následovat i hromadné žaloby. Nejlépe se dnes v Evropě daří v sektorech telekomunikací, zdravotnictví a technologií.

V zámoří se řeší zvyšování úrokových sazeb. Z včerejšího proslovu šéfky Janet Yellenové vyšlo najevo, že Fed je připraven zvednout úrokové sazby už tento rok. Souhlasí s ní i většina jejich kolegů. Dalším tématem byla zaměstnanost v USA. Yellenová vyslovila názor, že je pořád příliš zaměstnanců pracujících na částečný úvazek. Během dnešního odpoledne byly zveřejněny makrodata z USA, která vyšla nad očekávání. Za zmínku stojí revize amerického HDP, kde výsledky byly pozitivní. K růstu přispěla především silná spotřeba domácností. Americký index S&P 500 otevírá v zelených číslech a aktuálně se pohybuje na úrovni 1.944 bodů (+0,64 %).

Příští týden bude velmi bohatý na zveřejňování makrodat. Ve středu bude agentura ADP reportovat výsledky zaměstnanosti v USA. Ve čtvrtek bude uveden index PMI z Číny a z USA.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.