Opatrný úvod týdne

31.08.2015 15:11:39

Dnešní obchodní seance mnoho výraznější aktivity nepřinesla. Objem obchodů je oproti předchozím dnům ani ne poloviční a indexy se drží v lehce červených číslech. Německý DAX krátce po otevření zámořských trhů odepisuje 1 % a obchoduje se u 10 200 bodů. Výraznější pokles zaznamenávají hlavně akcie E.ON (10,05 Eur; -2,3%) a RWE (13,33 Eur; -4,8%) na kterých se nejvíce projevují obavy o globální růst ekonomiky. Zámořské indexy jdou po otevření také do červených čísel. Index S&P 500 odepisuje také 1 % a obchoduje se na úrovni 1.970 bodů.

Výraznější pokles zaznamenává i ropa. Brent odepisuje 3,4 % a obchoduje se u 48,4 USD a WTI odepisuje 3 % a obchoduje se u 44 USD. Vzhledem k posílení o téměř 20 % v závěru minulého týdne však považuji tento pokles za přirozený.

Mnoho významnějších zpráv se dnes neobjevilo, proto si myslím, že nízká obchodní aktivita bude v průběhu celé dnešní seance. Zítra již může být dění výrazně zajímavější. V nočních hodinách zveřejní Čína indikátor nákupů manažerů – Manufacturing PMI a v průběhu dne budou tato čísla reportována i z Velké Británie a USA. Hlavní pozornost investorů se však bude ubírat k zasedání FEDu, které proběhne 16. – 17. 9. 2015. Zde už je reálná možnost zvýšení úrokových sazeb a proto si myslím, že zvýšená volatilita bude v průběhu září pokračovat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.