Obrat sentimentu

12.01.2016 17:01:11

Dnešní obchodování na evropských trzích je oproti posledním dnům velmi pozitivní. Německý index DAX zastavil svůj dřívější pokles na technické úrovni 9.750 bodů, kde se stabilizoval a dnes výrazně roste. Aktuálně se DAX pohybuje na úrovni 10.043 bodů, tj. 2,2 % v kladných číslech. Zobchodovaný objem je opět nadprůměrný. Zklidnění situace je připisováno zejména absenci dalších negativních zpráv z Číny. Na německém trhu nejvíce dnes posilují automobilky poté, co čínská asociace výrobců automobilů zveřejnila předpoklad růstu automobilového trhu o 6 % meziročně. Letošní rok rostly tamní prodeje s novými vozy o 5 %.

Dnes neoficiálně začala výsledková sezóna na americkém trhu, kde v noci na dnešek reportovala svá data Alcoa. Výsledky hospodaření této firmy byly popsány již v ranním komentáři, aktuálně akcie klesá o 4,9 % na hodnotu 7,6 USD za akcii. Americký trh se také již stabilizoval a dnes výrazně posiluje. S&P 500 roste o 0,9 % na hodnotu 1.940 bodů, Dow Jones posiluje o 0,8 % na hodnotu 16.530 bodů a Nasdaq přidává 1,3 % na hodnotu 4.340 bodů. Výsledková sezóna bude výrazněji ovlivňovat trhy již příštím týdnu, kde v prvních dnech reportují výsledky velké firmy z finančního i technologického sektoru. Zítra trh čekají významná makrodata ohledně vývoje zahraničního obchodu v Číně.

Vzhledem k  uvolnění napětí po výprodejích z minulého týdnu je na akciovém trhu patrný velký prostor pro možné nákupy. Komoditní trh je však nadále pod tlakem. Ropa poklesla na dvanáctileté minimum, přičemž se její cena  přiblížila až k úrovni 30 USD za barel.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.