Obchodování v Evropě velkou aktivitu nepřineslo

03.07.2015 14:57:47

Dnešní obchodování se neslo ve velmi poklidném duchu. Zámořské trhy přitom zůstanou zavřeny z důvodu příprav na zítřejší Den nezávislosti. Německý DAX 30 celý den osciluje kolem včerejšího závěru a většina investorů se tak pravděpodobně rozhodla vyčkat na výsledky řeckého referenda. Většina průzkumů se zatím tváří vyrovnaně a dá se tedy očekávat velmi těsný výsledek. Představitelé řecké vlády slibují brzkou dohodu s věřiteli bez ohledu na výsledek, otázkou ale zůstává, zda jejich prohlášení bere ještě někdo vážně.

Výraznější pohyb je viditelný na akciích energetických firem, které korigují včerejší nárůsty a například akcie RWE odepisují téměř 3 % a obchodují se u 19,7 EUR. Daří se naopak akciím K+S, které pozitivně reagují na údajnou úpravu nabídky na převzetí od Potash Corp. a rostou o 4,5 % na 38,6 EUR. Ropní býci zažívají nejhorší týden od března tohoto roku a v současných chvílích se cena ropy WTI drží u 56,6 USD. Ani pražská burza výraznější pohyby nepředvedla. Index PX se drží u 980 bodů, odepisuje tak 0,5 %.

Řecko bude o víkendu jednoznačně středem pozornosti, tak uvidíme, zda vůle řeckého lidu trhy potěší či zklame.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.