Obchodní bilance Číny podpořila růst trhů

13.01.2016 17:02:13

Akciové trhy v Evropě dnes navázaly na včerejší silný růst a otevíraly přibližně 1 % do zisku. Brzy ráno středoevropského času totiž Čína zveřejnila obchodní bilanci za prosinec a také data ohledně importu a exportu. Všechna tato makrodata výrazně předčila očekávání a zklidnila tak investory, kteří se začínají vracet do trhu. Vzhledem k absenci dalších důležitých makrodat v průběhu dne a s ohledem na blížící se zveřejnění béžové knihy Fedu dnes ve 20:00 našeho času se pravděpodobně dalšího výraznějšího pohybu směrem vzhůru na trzích v Evropě dnes již nedočkáme.

Americké trhy na rozdíl od Evropy otevírají velmi blízko včerejším závěrečným cenám a dnešní dosavadní růst se pohybuje v rozmezí jedné až dvou desetin procenta. Dnešní opatrný růst je pravděpodobně způsoben zčásti dobrými makrodaty z Číny a zčásti zlepšujícím se sentimentem na trhu díky rostoucí ceně ropy. Avšak ani na tomto trhu se pravděpodobně do dnešního zveřejnění béžové knihy Fedu nedočkáme významnějšího pohybu.  

Ropa WTI se včera dokázala udržet nad důležitou psychologickou úrovní 30 USD za barel, od které se následně odrazila. Dnešní růst o téměř 4 % na 31,6 USD za barel půl hodiny před zveřejněním zásob této komodity v USA ukazuje výraznou aktivitu spekulantů.

V současné době je hlavním hybatelem vývoje na trzích situace v Číně. Díky dnešním dobrým reportovaným údajům z čínské ekonomiky a výprodejům na trzích v uplynulém týdnu je podle mého názoru vhodná chvíle na nákupy akcií, a to zejména na evropských trzích.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.