Nové příležitosti

19.08.2015 15:14:12

Obchodování dnes probíhá při poměrně negativním sentimentu. Německý index DAX otevřel na hodnotě 10.815 bodů, během obchodování odepisuje 1,4 % a dostává se tak k hladině 10.750 bodů. Za negativním vývojem nestojí žádné jednoznačné zprávy, spíše se jedná o technické výprodeje kvůli proražení 200 denního klouzavého průměru. Nejlépe se daří IT odvětvím a nejhůře na tom je sektor základních materiálů.

Z korporátních událostí je třeba zmínit dění kolem rakouské společnosti Raiffeisen Bank. Akcie banky od začátku obchodování vzrostly o 7 %, což je především dáno pozitivními výsledky. Titul se aktuálně obchoduje na úrovni 13,3 EUR. Padají naopak akcie dánského pivovaru Carlsberg, zejména kvůli nižšímu provoznímu zisku a sníženému výhledu pro rok 2015.

V zámoří se začalo obchodovat v červených číslech. Americký index S&P 500 otevíral na hodnotě 2.087 bodů. Pod prodejním tlakem jsou především těžební firmy kvůli propadům cen komodit. Naopak se drží spotřebitelský sektor. Příjemným překvapením byly pro akcionáře výsledky amerického obchodního řetězce Target Corp. za 2Q 2015. Ty překonaly tržní očekávání a dle vyjádření CEO se firmě začaly vyplácet úspory nákladů a úpravy produktového třídění v obchodech. Po otevření amerického trhu akcie Target rostou o bezmála 5 %!

Co se týká aktuální situace na akciovém trhu, tak ji vidím jako atraktivní možnost vstupu investorů do nových pozic.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.