Nová podpora bankovnímu sektoru

12.04.2016 14:56:56

Dnešní obchodování na evropských trzích probíhalo bez větší volatility a v zelených číslech (aktuálně DAX 30 +0,1 % na 9.690 bodů). Hlavním pozitivní informace přišla z Itálie, kde se mezi ministerstvem financí, centrální bankou a komerčními bankami, dohodly podmínky pro fungování fondu Atlante. Ten by měl vystupovat jako „věřitel poslední instance“ a podporovat důvěryhodnost italského bankovního sektoru.

Jako již tradičně výsledkovou sezónu v USA odstartovala společnost Alcoa, která překvapila svým ukazatelem zisku (EPS 7 centů oproti očekávaným 2 centům). Naopak ale negativně působí snížení výhledů kvůli nízké poptávce a to jak z Číny, tak od velkého odběratele – společnosti Boeing. Proto je dnešní tržní reakce nakonec negativní a akcie Alcoa odepisují 4,7 %.

Výrazný nárůst v posledních dnech zaznamenáváme na cenách ropy. Tato komodita je dle mého názoru hnána na svá letošní maxima především velkým očekáváním od víkendového zasedání v katarském Dauhá. Dle dostupných informací bych byl s investicemi do ropy velice opatrný. Aktuální optimizmus může být dle mého názoru lehce zklamán.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.