Nízkou volatilitu narušují jen reporty výsledků hospodaření

04.08.2015 14:52:40

Úterní obchodování se neslo v režimu klidných pohybů. Všechny evropské indexy oscilovaly kolem nuly s tím, že růsty akcií producentů komodit vyvážily poklesy bankovních institucí. Německý index DAX dnes rovněž obchoduje po většinu dne okolo nuly, aktuálně je na 11.448 bodech.

Za zmínku stojí výsledky hospodaření za 2. kvartál společnosti Continental, která po jejich reportu připisuje 5,2 %, naopak akcie BMW díky varování o potenciálním zpomalení prodejů v Číně reagují poklesem o 1,7 %.  Dále reportovaly výsledky pojišťovny, ze kterých nejlépe vyšla AXA (+0,8 %). Hugo Boss díky nižší než očekávané hrubé marži odepisuje 2 %.

Čína dnes oznámila zpřísnění pravidel pro short-selling, konkrétně se nesmí uzavírat krátké pozice v ten samý den, ale musí se počkat minimálně do dne dalšího. To by mělo zamezit vysoké volatilitě na čínském akciovém trhu.

Ropa je dnes po delší době opět v zelených číslech - severomořský Brent připisuje 1,4 % na 50,24 USD/barel, zatímco americká WTI roste o 2,2 % na 46,2 USD za barel.

V USA se výsledková sezóna pomalu blíží do závěrečné fáze. Dnes po trhu budou reportovat výsledky hospodaření společnosti Walt Disney nebo Cerner. Všechny americké indexy otevřely kolem nuly, mírně pokulhává pouze Nasdaq100 a to poklesem o 0,2 %.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.