Nervózní vyčkávání na Fed? Dnes ne!

27.04.2016 15:13:47

Stejně jako včera tak i dnes na trzích panuje klidná nálada a nic na tom nemění ani očekávání výstupu z dvoudenního zasedání měnového výboru amerického Fedu. Důvodem je zřejmě skutečnost, že report nebude okořeněn rétorickým cvičením Janet Yellenové a investoři se o možných novinkách dozví pouze psanou formou v oficiálním zápisu ze zasedání. Oznamovat veledůležité změny bez možnosti je okomentovat na tiskové konferenci by bylo přinejmenším novátorské a akciové trhy tak nepodléhají běžné „předreportové“ nervozitě. Pokud by však přesto Fed zásadně změnil svůj postoj ke zvedání úrokových sazeb, překvapení investorů může být o to větší.

Německý index DAX dnes přidává 0,5 % a roste tak nad úroveň 10.300 bodů. Index se větší volatilitě úspěšně vyhýbá a během většiny dne se drží v zelených číslech. K pozitivnímu vývoji hodně přispívá růst akcií společnosti Adidas, která dnes reportovala výsledky hospodaření. Výnosy i provozní zisk výrazně předčily odhady analytiků a management také navýšil výhledy pro rok 2016. Investoři pozitivní zprávy kvitují silnými nákupy, akcie připisuje necelých 10 % a objevuje tak nová maxima nad cenou 118 EUR.

Trhy v USA dnes taktéž klidné vody nečeří. Index S&P 500 se pohybuje 0,3 % pod včerejším závěrem a osciluje tak kolem úrovně 2.085 bodů. Osobně si myslím, že Fed dnes trhy příliš nepřekvapí a investoři tak zůstanou soustředění spíše na průběh současné výsledkové sezóny, která se zatím jeví být ještě úspěšnější než sezóna minulá. Věřím, že trhy dokážou tyto dobré zprávy využít jako palivo pro dlouhou cestu k novým maximům.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.