Nervozita přetrvává

12.05.2015 15:27:38

Hlavním tématem dnešního obchodování byla finanční situace Řecka, kterému věřitelé nadále odmítají uvolnit další tranši finanční pomoci. Splátka 750 mil. EUR pro Mezinárodní měnový fond sice proběhla, ale Řecko na ní využilo rezervy držené právě u MMF, které je zapotřebí doplnit do měsíce. To vrhlo na trhy další nervozitu a index DAX je prozatím 1,6 % v záporu. Tuto korekci bych však zejména u defenzivnějších titulů využíval k brzkému doplnění portfolií.

Výrazně oslabují akcie společnosti Deutsche Post, která představila slabší hospodářské výsledky, zejména pak negativně překvapila divize letecké přepravy. Titul krátce po páté hodině oslabuje o 4,6 %.

Hospodářské výsledky zveřejnila i společnost ČEZ, která své akcionáře potěšila avizovaným zvýšením dividendového výplatního poměru z 50-60 % na 60-80 % čistého zisku. S negativní náladou na trhu převážil tlak směrem dolů a akcie ČEZ nakonec uzavřely poklesem o 0,6 % na 640 CZK.

Evropská nervozita se přesunula i do USA, kde index S&P 500 oslabuje o 0,3 % na 2100 bodů.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.