Nervozita před zasedáním Fed roste

15.09.2015 15:25:42

Německý index DAX dnes otevřel na zelené nule. Vetší poklesy cen svých akcií zaznamenaly již před 10. hodinou společnosti E.ON (-5 %) a RWE (-5,5 %) - za výprodeji stojí zpráva týkající se údajného nedostatku finančních rezerv, které jsou zapotřebí při budoucí správě jaderných elektráren. Dle odhadů by mělo společnostem E.ON a RWE chybět přibližně 30 mld. EUR, na což reagovaly jejich akcie skokovým poklesem. Aktuálně se Index DAX pohybuje 0,6 % v plusu, přičemž firmy E.ON a RWE dokázaly umazat část svých původních ztrát.

Již zítra začne důležité dvoudenní zasedání Fed ohledně nastavení úrokových sazeb. Prozatím jsou ale všeobecná očekávání nastavena ve prospěch pozdějšího zavádění měnových restrikcí. Trhy v USA otevřely obdobně jako ty evropské zelenou nulou. S&P 500 se momentálně nachází na 1.962 bodech (+0,5 %), zatímco Nasdaq 100 na 4.332 bodech (+0,6 %).

Čínský index Shanghai Composite uzavřel dnešní obchodování poklesem o 3,5 %. Hlavním důvodem je nedůvěra investorů v čínskou vládu a centrální banku, které se snaží pomocí podpůrných kroků omezit volatilitu a propady na čínském kapitálovém trhu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.