Nervový strečink

15.05.2015 15:04:26

Další týden ve jménu zvýšené volatility se blíží k závěru a investoři si tak budou moci alespoň krátce vydechnout. Německý index DAX dnes vstoupil do obchodního dne v zelených číslech a navázal tak na včerejší silné nárůsty z Evropy i USA. S příchodem odpoledne však index získané body začal ztrácet. Výrazněji do červeného se německý trh zahalil po zveřejnění spotřebitelské důvěry dle University of Michigan, která s úrovní 88,6 bodů nenaplnila očekávaných 95,9 bodů. Nedlouho před závěrem obchodování tak index DAX odepisuje 1,5 % a pohybuje se pod hodnotou 11.400 bodů. Investorům, kteří s vlažným otevřením očekávali spíše poklidné páteční obchodování, se tak odpočinku opět nedostává. Nervový strečink na evropských trzích dále pokračuje. Dle mého názoru budeme vídat zvýšenou volatilitu i v dalších dnech, možná i týdnech.

Trhy v zámoří již tradičně kolísají výrazně méně než Německo. I přes horší makrodata index S&P 500 ztrácí pouze 0,1 % a otevírá na úrovni 2.119 bodů. Včera překonaných historických maxim se tak index zatím úspěšně drží.

Z korporátních událostí stojí za zmínku novinky od globální autopůjčovny Hertz. Firma kvůli nesrovnalostem v účetnictví již rok nevydala výsledky, proto včerejší oznámení předběžných čísel bylo o to větším překvapením. Tržby 2,44 mld. USD nenaplnily očekávání analytiků nastavených na 2,51 mld. USD, nicméně akcie Hertz i tak posilují o 6 % a rostou na cenu 20,80 USD. Podrobná čísla firma vydá v polovině roku, poté bude následovat rozdělení firmy na půjčovnu vozů a půjčovnu strojů. Vidinu oživení firmy a vystoupení z informačního vakua tak investoři právem oceňují.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.