Německý zahraniční obchod a rostoucí ceny ropy vracejí na trh optimismus

08.04.2016 15:22:47

Evropské akcie dnes rostou spolu s tím, jak se investoři navracejí do rizikovějších aktiv. Nálada na trzích se dnes zlepšila zejména díky pozitivnímu reportu ohledně vývoje exportu a importu z Německa a také díky růstu cen ropy.

Pozitivní zprávy dnes ovlivnily obchodování s akciemi italských bank. CEO UniCredit Ghizzoni prohlásil, že italské orgány pracují na záchranném fondu, který by měl sloužit k posílení kapitálové struktury problémových bank postižených ztrátovými úvěry. Na fondu by měli participovat i soukromí investoři a jeho velikost by měla činit 3 mld. EUR. Jedná o příznivé řešení, ze kterého by měl těžit celý italský bankovní sektor, akcie samotné UniCredit v reakci na zprávu přidávají 7 % na 2,99 EUR.

Také americké akcie dnes umazávají část včerejších ztrát. Kromě vývoje na trhu s ropou působí příznivě i včerejší vyjádření prezidentky Fed Janet Yellenové. Ta na setkání se svými předchůdci prohlásila, že v USA nepozoruje ani náznaky cenových bublin a že je tamní ekonomika dobře nasměrována.

Před víkendem tedy trhy investory odměnily trochou klidu a pozitivní nálady. Příští týden nás však čeká velké množství reportů týkajících se vývoje významných makrodat z Číny. Ty mohou s trhy opět výrazněji pohnout.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.