Německo na houpačce

04.06.2015 15:30:39

Dnešní obchodování na německé burze bylo jako na houpačce, přičemž na jedné straně seděl strach z řeckého defaultu a na straně druhé Christine Lagarde z Mezinárodního měnového fondu. Ta svým pozitivním hodnocením nedávných jednání vrátila DAX z nejnižších dnešních hodnot pod 11.200 body až k aktuálním 11.400 bodům. Navíc se vyjádřila, že nemá pochyby o úhradě zítřejší řecké splátky.

Celé dnešní obchodování ovšem mohli být v klidu akcionáři společnosti Deutsche Telekom, jelikož jejich akcie vytrvale rostly, a to až o 2,2 % na 15,9 EUR. Pomáhaly jim totiž spekulace o fúzi amerického operátora Dish Networks a T-Mobile USA, který je součástí právě Deutsche Telekom.

Pro trhy v USA může být důležitá také výzva Mezinárodního měnového fondu vůči americkému Fedu, aby se zvyšováním úrokových sazeb počkal až do poloviny příštího roku. MMF má totiž strach z případného neadekvátního posílení USD a ohrožení ekonomického růstu USA, který do značné míry ovlivňuje výkonnost ekonomiky celosvětové.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.