Německé banky v dobách nejistoty překvapily investory

12.02.2016 17:20:59

Na evropských trzích to v tomto týdnu vypadá, jako by se investoři řídili větou „jednou jsi nahoře a jednou zase dole“. Německý index DAX se ale v pátek pohybuje celý den v kladných hodnotách, aktuálně +1,65 % na 8.897 bodů. Je evidentní, že evropským burzám dodaly optimismus dnešní data o HDP eurozóny a růst cen komodit. Samozřejmě pozitivní sentiment podporují i neustálé spekulace z Číny ohledně dalších případných ekonomických intervencí ze strany vlády i centrální banky.

Z německého indexu DAX nejvíce přidávají akcie z finančního sektoru, zejména pak Commerzbank a Deutsche bank, které reportovaly dnes resp. ve středu kvartální hospodářské výsledky. Akcie společnosti Commerzbank se aktuálně obchodují na hodnotách 7,38 EUR (+15,58 %) a akcie Deutsche bank na hodnotě 15,01 EUR (+9,68 %). Banka Commerzbank překvapila hlavně překonáním čistého zisku firmy za 4Q, kdy se očekával zisk cca 156 mil. EUR a reálný čistý zisk byl 187 mil. EUR. Deutsche bank reportovala už ve středu také dobré výsledky za 4Q minulého roku a dnes je potvrdila ještě prohlášením, že odkoupí 3 mld. EUR dluhu a 2 mld. USD dluhu. Bude se jednat o vybrané seniorní nezajištěné instrumenty. Tendr bude trvat 7 dní u eurobondů a 20 dní u USD bondů.

V pondělí se po týdnu otevřou brány čínské burzy, ale naopak vzhledem k svátku Dne prezidentů zase zavřou na jeden den brány americké burzy. Za současné situace na trzích, kdy je vysoká volatilita, bych doporučil využívat nástroje na ochranu již dosažených zisků. Nové pozice bych vzhledem k aktuální situaci na trhu doporučil budovat opatrně a nákupy rozložit v čase.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.