Nečas pro akcionáře ČEZu

20.10.2010 14:37:36

Včerejší obchodování v USA zakončilo relativně velkým poklesem i přesto, že výsledková sezóna za 3Q 2010 je zatím podstatně lepší než očekávání analytiků. Nicméně v zámoří jsou trhy v růstu již několikátý týden v řadě, a tak výběry zisků nejsou ničím překvapivým.

Dnešní den přináší výsledky zbytku „ velkých“ bank v USA. Banky Morgan Stanley, US Bancorp i Wells Fargo měly zisky lepší než očekávání, oproti očekávání na tržbách mírně zaostala pouze poslední jmenovaná. Nicméně investory zajímá spíše „produkční síla podniku“ než šetření nákladů nebo rozpouštění rezerv, a tak tržby jsou sledovanějším údajem než samotný zisk. Ty však z dosud vyhlášených výsledků skončily sumárně dle odhadů, oproti ziskům, které za dosud zveřejněné korporace výrazně předčily očekávání.

Pokračující  částečná nejistota ohledně zdanění emisních povolenek, případně dalších nákladových nejistot vyplývajících z politického rozhodnutí, se opět podepisuje na zájmu investorů o akcie ČEZu. Zpočátku dne optimističtější nálada u tohoto cenného papíru je tak po jednání vlády utnuta a ČEZ míří, jak má tato akcie poslední dobou celkem v oblibě, na jih. Nicméně vzhledem ke slovům premiéra Nečase by myslím dopad na akcie ČEZu nemusel být tak vysoký, jak ho v současné době trh ohodnocuje.

Většina titulů obchodovaných v prestižním segmentu pražské burzy SPADu nezaznamenává výraznější změny kromě akcií Pegas Nonwovens. Ta klesá 4 procenta, neboť se dnes obchodovala prvý den bez nároku na dividendu ve výši 0,95 Eur/akcie, a tak je pokles dán pouze tímto faktorem.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.