FED nebo BANK OF JAPAN?

Michael Tománek

Michael Tománek
Burzovní makléř
tomanek@cyrrus.cz
Michael Tománek

NÁZOR MAKLÉŘE: FED NEBO BANK OF JAPAN. KDO UDÁ TRHŮM SMĚR?

26.07.2016 17:13:01

Začátek týdne se na evropských a amerických trzích nese v mírně nervózním duchu. Trh s napětím očekává výsledek zasedání Fedu, který bude oznámen zítra ve 20:00 SEČ.

V návaznosti na události minulých týdnů a paniku kolem brexitu se situace na finančních trzích značně uklidnila. Evropská centrální banka nepřinesla v zásadě nic nového, a tak investoři vyčkávají až na nové zprávy po zasedání Fedu či Bank of Japan (BoJ).

Japonský ministr financí zmínil, že vláda se ještě nerozhodla, jak velký bude fiskální balíček na podporu ekonomiky a také potvrdil, že politici nezasahují centrální bance do měnové politiky. BoJ bude zasedat tento týden a očekává se uvolnění měnové politiky. V případě zasedání měnové autority v USA se nečeká vyloženě razantní zásah do ekonomiky, ale hlavně zhodnocení současné tržní situace a naznačení případných dalších kroků Fedu.

Výsledková sezóna se aktuálně již velmi dynamicky rozjíždí, přičemž své výsledky hospodaření již reportovalo 157 z 500 firem klíčového akciového indexu S&P 500. Celkové tržby zatím rostou o 2,5 % a čisté zisky klesají o 1,4%. Prozatímní vývoj je mnohem příznivější, než bylo původně očekáváno. Na úrovni tržeb překvapilo pozitivně 58 % reportujících a na čistých ziscích to bylo přitom 80 % z nich. Podíl příznivých překvapení je přitom silnější, než jaký jsme měli možnost vidět při minulé výsledkové sezóně. Nejlepší vývoj je pozorovatelný v sektoru zdravotnictví, financí a technologií.

Vývoj indexu S&P 500 za poslední rok

Graf SPX index Investice

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.