Návrat opatrného optimismu na trhy

28.07.2015 15:07:07

Po sérii pětidenních poklesů se německý akciový index DAX obchoduje v zelených číslech, když aktuálně posiluje o 0,6 %. Zatímco se problémy týkající se dění kolem Řecka přesunuly do pozadí (ECB například odsouhlasila opětovné otevření řecké burzy), investorská veřejnost má nového strašáka - zpomalení ekonomiky v Číně a problémy tamního akciového trhu. Čína je totiž spolu s USA hlavním tahounem světové ekonomiky posledních let. Intervence čínské vlády na burzách zastavily výrazné propady, ale pohled zahraničních investorů je celkem jasný – manipulace s trhem je neslučitelná s podstatou vyspělého kapitálového trhu, a proto odcházejí jinam. Vrcholící výsledková sezóna taktéž zvyšuje volatilitu trhů, ale u ní je alespoň mnohem lépe odhadnutelné, kdy odezní.

Obecně doposud zveřejněné výsledky hospodaření firem investory spíše pozitivně překvapily a to především díky pokoření až přespříliš pesimistickému očekávání vývoje čistých zisků. Na konci tohoto týdne bude mít po reportu většina firem z amerického indexu S&P 500, což by mělo trhy trochu uklidnit. Během dneška zveřejnilo hospodářské výsledky množství významných společností: Ford (+0,7 %), Pfizer (+1,4 %), Merck (-0,4 %), Textron (+1,85 %) nebo UPS (+3,9 %). V pozdních večerních hodinách se přidají mimo jiné také Gilead Sciences či Louis Vitton.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.