Návrat do bočního trendu

14.01.2014 16:06:30

Dnešní evropská obchodní seance začala tam, kde včera skončila ta americká. Německý index DAX po openu na 9 391 bodech dohnal téměř veškeré ztráty ještě před otevřením amerických trhů v 15:30 CET. Momentálně se obchoduje poblíž psychologické hranice 9 500 bodů, kde se pohybuje již několikátý den po sobě. Jelikož v tomto týdnu neočekáváme žádná významná makrodata, je pravděpodobné, že tento boční trend ještě pár seancí vydrží. Z „daxových“ titulů dnes nejvíce posilují akcie RWE (+ 4,4 %) a naopak nejvíce oslabují akcie Commerzbank (-3,22 %), které tak korigují výrazné růsty z předchozích dní způsobené mimo jiné zachováním současných pravidel pro poskytování úvěrů a dílčí úlevy ve vedení účetnictví.     

Americký index S&P 500 dnes částečně dohání včerejší výprodej, kdy po delší době odepsal více než 1 % během jednoho obchodního dne. Bylo to zapříčiněno zejména projevem předsedy Atlanta Fedu Dennise Lockharta, který podpořil další redukování QE. V 16:30 hod. se pohybuje na 1825 bodech (+0,4 %)

Pražská burza dnes odepisuje zhruba 0,5 %. Stále se tak drží těsně nad hranicí 1 000 bodů. V posledních dnes za to vděčí zejména finančním titulům.

Další vzruch na trhy tento týden mohoupravděpodobně přinést jen Béžová kniha Fedu (středa), žádosti o podporu v nezaměstnanosti (čtvrtek) a stavební povolenky a průmyslová produkce (pátek).

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.