Nárůsty napříč trhy

15.10.2015 15:06:42

Dnešní růsty začaly již v Asii (Čína +2,3 %), pokračovaly v Evropě (aktuálně +1,3 %) a přenáší se v tlumené míře i na americké trhy (až +0,6 %). Obchodování v USA je ovlivněno hlavně počínající výsledkovou sezónou a stále pokračující nejistotou kolem začátku zvyšování úrokových sazeb. Dnes zveřejněná americká makrodata hovoří o trochu nižším počtu nezaměstnaných a mírně vyšší inflaci. Dolar reagoval mírným posílením.

Velmi negativní vývoj byl včera pozorován na akciích společnosti Wal-Mart, která oznámila snížení zisků na příští rok o zhruba 10 %, což se podepsalo na poklesu hodnoty akcií o stejné procento. Pokud by se vedení společnosti podařilo udržet dividendu na stávající úrovni, byl by dividendový výnos kolem 3,3 % ročně. Divokou reakci zažily také akcie společnosti Netflix, které po úvodním poklesu o 15 % korigovaly na ztrátu pouhých 2,5 %, která se však zvýšila až k aktuálním mínus 8 %. Investory zklamal hlavně nízký počet nových předplatitelů. Dobré hospodářské výsledky oznámily mimo jiné Philip Morris Int. a Citigroup. Volkswagen (-3,6 % na 102,8 EUR) neuspěl se žádostí, aby byly svolávány k opravám jen ty vozy, jejichž majitelé o úpravu požádají. V Německu se tedy bude podle všeho povinně svolávat 2,4 milionu vozů a po celé Evropě by to mohlo být až 8 milionů.

Výsledková sezóna je teprve na svém začátku, můžeme tedy v dalších dnech očekávat volatilnější obchodování. Trhy budou dle mého názoru v nejbližších týdnech stále hledat směr a pohybovat se spíše v bočním trendu. Investoři tak stále mají ještě čas naskočit do kapitálových trhů na nižších úrovních a vydělat na velmi často se opakujících nárůstech, které lze pozorovat s blížícím se koncem roku.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.