Nádech před Fedem

09.09.2015 15:31:21

Obchodování na evropských trzích dnes probíhá ve velmi pozitivní náladě. Hned v úvodu se zisky na evropských akciových indexech vyšplhaly výrazně přes jedno procento. Nedá se říci, že neočekávaně. Od okamžiku, kdy se v pondělí po čínských svátcích nekonal žádný velký výprodej na tamních akciových trzích a v úterý a středu tamní trhy rostly, dostavila se na západní trhy větší míra klidu a s dobrou náladou po prodlouženém víkendu v USA a spekulacích o navýšení kvantitativního uvolňování v eurozóně začali investoři opět nakupovat.

Dobrou náladu v USA a počáteční růst o více než 1 % přibrzdila velmi dobrá makrodata z trhu práce, když bylo oznámeno, že v červenci v USA vzniklo 5,75 milionů pracovních míst mimo zemědělství. Dobrá data z trhu práce totiž znamenají zvýšené riziko zvyšování sazeb a Fed bude zasedat již příští týden ve středu a čtvrtek. Z ochlazení nálady po zveřejnění makrodat je zřejmé, že američtí investoři jsou na toto téma velmi citliví a prostor pro růst amerických trhů do zasedání Fedu vidím jako omezený.  

Dobré zprávy pro automobilový sektor dnes přinesly banky Morgan Stanley a Bankhaus Lampe, které zvýšily své investiční doporučení na „koupit“ pro akcie automobilky BMW, které dnes rostou téměř o 3 % na 86,5 EUR. Zpráva byla pozitivní pro celý sektor a ostatní automobilky dnes nezůstávají o mnoho pozadu a mají tak velký vliv na dnešní růst indexů.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.