Mírný výběr zisků

31.03.2016 15:11:14

Během dnešního obchodního dne dochází na evropských trzích k mírnému výběru zisků po včerejších růstech napříč světovými akciovými indexy, které byly taženy pozitivně laděným proslovem guvernérky amerického Fedu Janet Yellenové. Německý index DAX dnes v odpoledních hodinách odepisuje zhruba 1 % a drží se pod důležitou psychologickou a technickou hranicí 10.000 bodů. Americký index S&P 500 si vede o něco lépe a krátce před pátou hodinou odpolední SELČ se nachází na „zelené“ nule těsně nad hranicí 2.065 bodů. 

Z korporátních zpráv v Evropě stojí za zmínku růst akcií německé cestovní kanceláře TUI o 5 % poté, co firma potvrdila své výhledy na letošní rok i přes napjatou geopolitickou situaci.

V USA bude dnes v noci automobilka Tesla Motors ústy svého šéfa Elona Muska představovat nový Model 3, který by měl jít do prodeje v příštím roce. Pro akcie společnosti jde o významnou kurzotvornou událost. Lze tedy očekávat zvýšenou volatilitu na tomto titulu.

Z domácích událostí bych zmínil zasedání bankovní rady ČNB. Ta ponechala úrokové sazby, dle očekávání, na současných úrovních. Došlo rovněž ke konkretizaci exitu z intervenčního režimu, a to na polovinu roku 2017 (květen, červen). Bude záležet zejména na naplnění inflačního cíle. O tomto exitu však bude rozhodovat bankovní rada ve značně rozdílném složení, než v jakém se schází nyní.

Osobně neočekávám v příštích dnech výraznou volatilitu, které jsme byli svědky počátkem roku. Spíše se domnívám, že budeme svědky poklidnějšího obchodování v mírně rostoucím trendu až do zveřejnění dalších důležitých zpráv o stavu světové ekonomiky. 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.