Míří DAX na 13.000 bodů?

23.06.2015 15:24:07

Trhy dnes pokračují v růstech, a to i přesto, že včera přidaly 3-4 %, což byl jeden z největších denních růstů od začátku tohoto roku. Dnes německý DAX přidává dalších 1,4 % a je tak tedy od začátku týdne již o 5 % výše. Tato euforie je důsledkem pozitivního vývoje jednání ohledně řešení řecké otázky. Dohoda zatím na stole není, avšak většina investorů hodnotí situaci jako méně rizikovou než minulý týden, respektive riziko řeckého bankrotu se v krátkém horizontu snížilo. Ale kam dál?

Většina světových bank vydává samozřejmě k situaci komentáře. Mnoho z nich se shoduje, že dohoda je na cestě, ovšem stále ještě s určitými riziky. JPMorgan dokonce odhaduje, že by německý DAX mohl v krátkém horizontu atakovat hranici 12.000 bodů. Do konce roku

analytici z této investiční banky očekávají DAX na 13.000 bodech.

Osobně bych optimismus zatím malinko brzdil – návrh úspor musí schválit ještě řecký parlament, což může být problém. Avšak i přes případné zádrhele věřím rovněž na dohodu. V souvislosti s uklidněním situace se dnes ráno začaly znovu objevovat komentáře, které cílí EUR/USD směrem k paritě. Na to reaguje eurodolar poklesem o takřka 2 %. Směrem k paritě však stále zbývá zhruba 11 %. V delším horizontu vidím, v případné spekulaci na pokles EUR/USD, stále slušný prostor pro zisk.

V dalších dnech lze očekávat stále zvýšenou volatilitu, a ani téma se pravděpodobně nezmění – v centru zájmu investorů zůstane i nadále dění v Řecku.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.