Medvěd či Býk?? Otázka každého investora

09.04.2009 14:40:26

 

 

Dnešní obchodování na pražské burze bylo ospalé, ale až poslední dvě hodiny byly zajímavé, díky zajímavým zprávám z Ameriky. Dnešní obchodní seance končí 840,8b (+3,36%).

 

Wells Fargo podobně jako ostatní banky mají dobré hospodaření začátkem roku, výsledky Wachovie (jíž koupili před několika měsíci) jsou také nad očekávání.  Podle nich za dobrým vývojem stojí aktivity na kapitálovém trhu a extrémně dobrý vývoj v hypotečním bankovnictví. O použití nových účetních pravidel se nijak nezmiňují.

Navíc Wal-Mart řekl, že zisk 1Q bude při horní hranici dříve oznámeného rozmezí.

 

Skupina ČEZ podepsala smlouvu o koupi 100 % akcií společnosti CZECH HEAT, a. s. od jejích dosavadních vlastníků. Společnost vlastní kombinovaný zdroj na výrobu elektřiny a tepla čistým spalováním biomasy v Jindřichově Hradci.

 

Dnes se také objevila informace o finančních potížích polské národní ropné a chemické skupiny PKN Orlen,  to by mohlo otevřít cestu ruskému Lukoilu do České rafinérské, kterou nadpoloviční většinou ovládá Unipetrol. Nebude to znamenat odchod Unipetrolu z burzy??

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.