Osobní komentář makléře

Petr Bánovský

Petr Bánovský
Burzovní makléř
banovsky@cyrrus.cz
Petr Bánovský

Koupil by si Donald Trump akcie společnosti UBER?

28.03.2017 14:34:35

Jako by se zdálo, že celý svět si na nového, poněkud nekonvenčního prezidenta USA teprve zvyká. Je zřetelně vidět, že významné světové akciové trhy po počátečním krátkém zaváhání na jeho překvapivé zvolení reagovaly s poměrně významným optimismem.

Ale teď ke společnosti UBER. Podnikání této společnosti má řadu nadšených příznivců, ale rovněž hodně zatvrzelých odpůrců. Firma se prezentuje tak, že podniká v oboru osobní dopravy, respektive „spolujízdy“. Snaží se jakýmsi neotřelým způsobem doplňovat, nebo chcete-li nahrazovat běžnou taxislužbu, jakou známe v našem okolí. Jsem si samozřejmě velmi dobře vědom toho, že pokud tyto řádky budou číst taxikáři – profesionálové, tak se jim to jistě nebude líbit.

UBER určuje trendy

UBER je společnost, která prochází velmi dynamickým vývojem, a její raketový nástup na dopravní trh a razantní vstup do různých zemí světa se zatím jeví jako velmi úspěšný. Ať chceme nebo ne, tak objednávání si osobní dopravy přes moderní mobilní aplikace, sledování, jak rychle se k nám objednaný automobil blíží, to je jistě správná cesta, jak s úspěchem poskytovat tyto služby. Domnívám se, že stávající taxislužby by měly tento moderní trend zachytit a naučit se na něj pružně reagovat.

UBER = nejzajímavější úpis roku 2018?

Předpokládá se, že společnost UBER vstoupí na burzu v USA v dohledné době. Jako nejreálnější se zatím jeví rok 2018. Věřím, že vstup na burzu bude velmi úspěšný a že investice do těchto akcií může přinést zajímavý profit. Očekávám, že to bude pravděpodobně nejzajímavější úpis akcií na burze v USA v roce 2018.

Zda bude prezident Trump investovat do akcií UBER, nevím. Nicméně bych panu prezidentovi a také vám určitě doporučil, abyste se o UBER začali zajímat a do akcií této společnosti investovali, jakmile to bude reálně možné.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.