Korekce po dvoudenní rally

10.09.2015 15:21:01

Akcie v Evropě dnes poprvé v tomto týdnu klesají, zejména kvůli vyšší nervozitě ohledně Číny a zintenzivňujícím se obavám okolo zvyšování úrokových sazeb v USA. Konkrétně Index DAX dnes klesá o 0,4 % na 10.265 bodů. Nejvíce je index tažen dolů utilitami, konkrétně firmou E.ON, které ruší plány na vyčlenění jaderných elektráren (-7 % na 9 EUR). Naopak Lanxess se dnes obchoduje v kladných číslech (+3,6 % na 46,2 EUR). Důvodem růstu jsou spekulace o možnosti vyčlenění hlavní divize výroby syntetické gumy do nového joint venture s firmou Ineos.

V Asii se dnes událo hned několik zajímavých skutečností. Čína investory zklamala reportem inflace, zejména tou v průmslu. V Japonsku dnes poradce premiéra Abeho prohlásil, že v říjnu pravděpodobně dojde k navýšení měnového stimulu. Dále pak centrální banka Nového Zélandu snížila úrokové sazby a chce i nadále oslabovat měnu, čímž chce pomoct exportům a ekonomice.

Po včerejší mírné korekci na US trzích dnes otevřely zámořské indexy v lehkém plusu, konkrétně S&P 500 +0,2 %, Nasdaq100 +0,4% a Dow Jones +0,3 %. Nejdůležitějším tématem v USA je momentálně očekávaný růst úrokových sazeb. Už je prakticky jisté, že v září k tomuto kroku nedojde, přičemž další alternativou je říjen.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.