Konec volatilního čtvrtletí

01.04.2016 15:02:03

Během uplynulého kvartálu vykazovaly americké akciové indexy pokles i o více jak 10 %, přesto čtvrtletí ukončily v kladných číslech. Takto razantní akciový obrat byl naposledy k vidění v roce 1933. Vypovídá to o zvýšené volatilitě na americkém trhu, která může pramenit z nejistoty ohledně dalšího vývoje globální ekonomiky.              

Cena ropy dnes po delší době výrazněji klesá, když ji negativně ovlivnilo vyjádření představitele Saúdské Arábie. V rozhovoru pro agenturu Bloomberg zazněl požadavek, aby se k dohodě ohledně zastropování produkce největších světových těžařů připojil i Írán, který to však vehementně odmítá. Aktuálně cena ropy klesá o téměř 4 % a dostává se tak pod 39 USD/barel, což znamená návrat na ceny z počátku letošního roku. Do nejbližší budoucnosti očekávám spíš stagnaci ceny ropy na úrovních mezi 35 USD až 45

USD.                                                                                                            

Trh pozitivně přijal představení nového Modelu 3 společnosti Tesla Motors. Akcie této společnosti dnes zahájily obchodování s  růstem o 3,1 % a dostávají se tak na hodnotu 236,9 USD. Již v současnosti jsou zaevidovány objednávky na 115 tis. kusů tohoto nového modelu. Americká automobilka se zaměřuje na elektromobily, které vnímá jako moderní alternativu vůči klasickým spalovacím motorům. Jenže na pozadí relativně nízkých cen ropy vyvstává otázka, zda se stane firma opravdovou konkurencí pro konvenční automobilky.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.