Osobní komentář makléře

Martin Kycelt

Martin Kycelt
Burzovní makléř
martin.kycelt@cyrrus.cz
Martin Kycelt

Kam investovat před prezidentskými volbami v USA?

30.09.2016 6:19:45

Jistě přemýšlíte nad tím, jak prezidentské volby v USA ovlivní kapitálové trhy. V tomto komentáři shrnuji sektory, které mohou být zajímavé v případě vítězství jednoho či druhého kandidáta.

První žena v Bílém domě? Investujte do zdravotnictví a zelených technologií

Začneme pěkně podle abecedy od Clintonové. V případě, že bude demokratka v dalším volebním období obývat Bílý dům, mělo by to podpořit firmy zaměřené na produkci energie z alternativních zdrojů. Demokrati jsou totiž známí svou podporou environmentálního sektoru a i Clintonová akcentuje svůj úmysl podporovat obnovitelné zdroje energie.

Dalším sektorem, kterému by se pod vládou historicky první prezidentky v USA mělo dle mého názoru dařit, je zdravotnictví. Již vlády Billa Clintona byly hlavní hybnou silou, která stála za reformami ve zdravotnictví, a to co se jim nepodařilo prosadit, dokončil Obama, taktéž demokrat.

Posledním doporučeným sektorem je sektor spotřebního zboží. Demokrati více podporují rovnost mezd, přičemž Clintonová deklaruje svůj záměr zvedat minimální mzdu. Růst příjmů u velké části populace by potom vedl ke zvýšeným výdajům na spotřebu.

Vítězství republikána znamená investice do armády, infrastruktury a stavebnictví

Pokud vyhrají republikáni se svým kandidátem Donaldem Trumpem, bude to pozitivní zpráva pro obranný sektor. Výdaje na armádu jsou jedním z klíčových bodů republikánské agendy a Trump dle svých slov s tímto přístupem sympatizuje. Jeho výhra by tak byla zároveň výhrou všech dodavatelů americké armádě.

Republikánský kandidát chce také zvýšit celkové příjmy v ekonomice, ale více při tom upírá pozornost na tvorbu pracovních míst, především pak ve stavebnictví. Mimo jeho návrh na postavení zdi na hranici přišel i s několika reálnými myšlenkami, jak zlepšit infrastrukturu a rozhýbat americké stavebnictví.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.