K dohodě stále daleko

24.06.2015 15:38:44

I přes výrazný optimismus, který trhy zaznamenaly v posledních dnech, je stále patrné, že věřitelé s Řeckem ještě nenašli společnou cestu a zvýšenou volatilitu na evropské trhy přinese každá zpráva týkající se jednání ohledně řeckého financování.

V dopoledních hodinách došlo k výraznému vystřízlivění investorů, a to pravděpodobně po údajném výroku Tsiprase o možné neshodě s věřiteli. Přesné znění této zprávy se liší zdroj od zdroje. Někde se píše o tom, že věřitelé odmítli Tsiprasův návrh a někde o tom, že jej pouze doposud nepřijali. Informaci přinesl Tsiprasův spolupracovník. Německý index DAX reagoval ochlazením o necelé procento a v červených číslech se obchoduje až doposud. V 16:00 se pohybuje na úrovni 11.475 bodů.

Ani lepší makrodata nepostrčila zámořské trhy k překonání blízkých maxim. Hlavní akciové indexy startují dnešní obchodní den nepatrnými poklesy. Index S&P 500 ztrácí 0,1 % a obchoduje se na úrovni 2.121 bodů.

I dnes tedy pokračuje série jednání mezi věřiteli a Řeckem. Dle mého názoru k dohodě nakonec dojde, otázkou zůstává kdy a za jakých podmínek.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.