Jean-François Ott opět na výsluní?

25.03.2011 15:34:26

Americké trhy zakončily včerejší obchodování ve slušných ziscích a to díky zejména technologických akciím, které hlásily výborné výsledky (např. Micron +8%) nebo jim byla zvýšena doporučení jako u Amazon.com (+2,5%). A protože ani dnes se finanční trhy nebojí z portugalského Bailoutu (žádost o záchranou finanční pomoc EU), trhy i v pátek nepadají do ztrát.

Včera po závěru trhu zveřejnila své hospodářské výsledky developerská skupina ORCO. Na první pohled výsledky výrazně předčily očekávání. Firma, ve které ustál své vládnutí bývalý burzovní makléř z Paříže Jean-François Ott, uvedla výhled tržeb v roce 2011 mezi 350 až 370 mil. EUR oproti odhadu 280 mil. EUR. ORCO se prezentovalo čistým ziskem 233,4 mil. EUR, ovšem včetně započtení prodeje majetku. Reakce trhu byla pozitivní a hlavně z řad drobných retailových investorů se množily nákupní objednávky. Kurz akcí Orco Property Group dosáhl dnes maxim na 252 CZK (+14%) a uzavíral na 244 CZK (+9,3%). Je to alespoň částečné zadostiučinění pro J.-F.Otta, který o svůj vliv v Orku skoro přišel i kvůli defacto Margin Close při ručení akciemi Orka za úvěr při akvizici firmy AQ Okna.

Komerční banka je už druhým dnem na tahu vzhůru (+1,4% na 4.315 CZK), i když ve skandálu s manipulacemi se sazbami LIBOR je nově vyšetřována britská banka Barclays a ostatní banky mohou být v negativním sentimentu kvůli případné finanční pomoci Portugalska.

Akcie CETV (závěr 1,7% na 363 CZK) se udržely v přepočtu ze včerejšího kurzu v USA okolo 360 CZK, nicméně v dnešních HN jsou spekulace o důvodech rezignace obchodního ředitele Novy pana Řeháka. Zvěsti o údajném špatném 1. čtvrletí roku 2011, za kterým může být tato rezignace, rozhodně nejsou ničím povzbudivím pro samotné akcie.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.