KOMENTÁŘ - Osobní názor makléře

Lukáš PopelkaMakléř společnosti CYRRUS

Jakou munici má ECB ještě v zásobě?

01.06.2016 11:46:55
Už po tři dlouhé roky se Evropské centrální bance nedaří dosáhnout jejího inflačního cíle. Nepomohlo ani snížení úrokových sazeb na historicky nejnižší úrovně, ani spuštění programu odkupů cenných papírů, na který vynakládá měsíčně 80 mld. EUR. Tři roky už je dlouhá doba na to, aby ECB reálně hrozila ztráta její důvěryhodnosti, tedy pro každou centrální banku toho nejcennějšího aktiva.
Už ve čtvrtek tohoto týdne proběhne zasedání Rady guvernérů ECB spolu s následnou tiskovou konferencí Draghiho. Aby centrální banka dosáhla svých cílů, bude muset přijít s novými podpůrnými opatřeními. Co nového by mohli bankéři představit, můžete spolu s pravděpodobnostmi jednotlivých kroků vidět v grafu níže. Čím více intervencí bude realizováno, tím lze očekávat silnější tlak na euro, čehož může spekulant jednoduše využít buď sázkou na pokles společné evropské měny či nákupem akciového indexu DAX, který je na pohyby eura velmi citlivý.

Jak využít aktuální situace? Domluvte si schůzku s makléřem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.