Investoři spekulují na uvolnění měnové politiky

22.05.2012 15:03:36

Obchodování na evropských trzích navázalo na pozitivní sentiment v Asii. Investory již včera potěšila zpráva o možném uvolnění měnové politiky v Číně a očekávání summitu v Evropě rovněž udržuje mezi investory dobrou náladu. Ta je ovšem založena na pozitivním očekávání, které může velmi rychle vyprchat. Nálada trhu je vrtkavá, a pokud ze zítřejšího summitu v Bruselu nevzejde alespoň nějaká naděje na zlepšení stávající situace, mohou trhy velmi rychle růst z posledních dvou dní odevzdat. Podle OECD má ECB prostor pro další uvolňování měnové politiky. V případě růstu volatility by měla znovu začít nakupovat dluhopisy. OECD dnes upravila výhled HDP v EZ. Předpokládá, že v roce 2012 klesne o 0,1%, odhad z listopadu byl růst o 0,2%. Pro rok 2013 snižuje výhled růstu HDP v EZ na +0,9% z původních +1,3%. Nad trhy totiž stále visí Damoklův meč ve formě řeckých voleb a španělského bankovního sektoru.

Vzhledem k relativně dobrým makrodatům, které byly odpoledne reportovány, se udržuje pozitivní sentiment. Aktuálně je index DAX na úrovni 6420 (+1,40%), CAC 40 (+1,82%), FTSE (+1,73%) a DJ Euro Stoxx 50 (+1,92%).

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.