Investoři realizují první zisky

19.02.2016 16:54:17

Završení úspěšného týdne se na světových trzích nese v duchu mírného výběru zisků nasbíraných za poslední dny. Německý index DAX se dnes odrážel dolů od výrazné technické hranice 9.500 bodů a krátce před závěrem obchodování se pohybuje na úrovni 9.350 bodů (-1,2 %). Dnešek byl na kurzotvorné zprávy velmi skoupý a indexy v USA proto také oscilují mírně pod včerejším závěrem. Současný mírně negativní sentiment podporuje také mírně horší než očekávaná spotřebitelská důvěra z eurozóny. Očekávaný pokles o 6,6 bodů byl v realitě "překonán" a ukazatel poklesnul o 8,8 bodů.

Podle mého názoru můžeme očekávat, že tak jako v tomto týdnu bude i nadále významným katalyzátorem pohybu akcií vývoj na trhu s ropou. Pokud by dohoda mezi Ruskem a Saudskou Arábií ohledně stagnace těžby nabyla reálných rozměrů, můžeme se pravděpodobně těšit na velmi zajímavou růstovou reakci. Pokud by se k takové informaci přidalo i další rozvolnění monetární politiky ze strany Evropské centrální banky, poklesy ze začátku roku mohou být rychle zapomenuty.

V korporátní oblasti nadále probíhá výsledková sezóna, v rámci které dnes investory mírně zklamala reportovaná čísla od pojišťovny Allianz. Výnosy a provozní zisk odhady analytiků naplnily, ovšem vlivem většího počtu škodných událostí společnosti klesl čistý zisk a byla představena také mírně nižší než očekávaná dividenda, konkrétně 7,3 EUR oproti odhadovaným 7,4 EUR. Akcie reagují poklesem o 1,8 % k ceně 133,30 EUR.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.