Indexy dnes hledají směr

14.09.2015 15:13:31

Dnešní den se nese v duchu klidnějšího obchodování. Německý index DAX se osciluje kolem pátečního závěru s denními výkyvy od +1 % do -0,2 %. Větší volatilita je dána tím, že dnes nebyly zveřejněny žádné významnější kurzotvorné zprávy a zobchodované objemy jsou proti normálu zhruba o čtvrtinu nižší. I přes negativní zprávy přicházející z Číny, které zapříčiňují nervozitu nejen na evropských trzích, významné investiční banky zachovávají optimistický výhled pro evropské akcie. U Euro Stoxxu 50 je očekáván růst o 16 % do konce roku.   

Hlavním tématem tohoto týdne bude určitě středeční a čtvrteční zasedání Fedu, na kterém se bude projednávat možné zvyšování úrokových sazeb v USA.  Pro zvýšení hovoří hlavně zlepšení situace na pracovním trhu, proti zase vývoj inflace, silný dolar a v neposlední řadě oslabení růstu emerging markets. Většina analytiků očekává růst sazeb až v prosinci. Páteční obchodování v USA se neslo v pozitivním duchu a bylo ukončeno na denních maximech, ovšem objemy byly proti normálu o pětinu nižší. Nejvíce se dařilo spotřebnímu zboží a farmacii, nejhůře si vedl segment těžby. Dnes americké indexy zahajují obchodní seanci poklesem o zhruba 0,2 %.

Z korporátních událostí stojí za zmínku Infineon, jehož akcie posilují o 2 %, a to hlavně díky odbornému textu, který se objevil na investičním webu Barron´s. Bylo v něm uvedeno, že se firmě daří lépe ve srovnání s konkurencí díky většímu zaměření se na rostoucí poptávku po čipech od automobilek. V tříletém horizontu očekává Barron’s růst zisku Infineonu o 100 %. Za vyzdvižení též stojí Airbus, který potvrdil zakázku od přepravce Wizz Air na koupi 110 nových letadel A321neo celkem za 13,7 mld. USD. I přes tuto zprávu však akcie Airbus odepisují 1,3 %.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.